TERVISLIK TOITUMISKAVA HARRASTUS-SPORTLASELE

12.0022.00

Hetkel pakume harrastussportlasele toitumiskava, mis kindlustab 2500-2700 kcal energiat ja mis sobib sportivale noormehele.  Varsti lisanduvad ka teiste kaloraažidega toitumiskavad.

Pakume kahte 1-nädalast toitumiskava ja ka kahenädalast komplekti.

Sama kaloraažiga gluteeni- ja piimavaba toitumiskava leiate SIIT. 

Kirjeldus

TOITUMISKAVA HARRASTUSSPORTLASELE

Toitainete mõttes tasakaalus valgurikkad (umbes 20% toiduenergiast) toitumiskavad on koostatud nädalas kuni 6 tundi (1 tund korraga) treenivale noorele tervisesportlasele. Toitumiskava tagab organismile vajaliku päevase kaloraaži (umbes 2500 – 2700 kcal), kuid inimeste füsioloogiliste erinevuste tõttu ei saa tervislik toitumine põhineda vaid üldistel kalorinormidel.

Portsjonite suurused on meestele, naistele ja lastele erinevad – naised ja lapsed söövad meestest vähem, seega on ka nende portsjonid väiksemad. Mõni inimene vajab individuaalsete iseärasuste tõttu vähem kaloreid, teine rohkem. Kui näidatud kogust on teie jaoks palju, vähendage portsjoni suurust, kui vähe, suurendage seda.  Sööge nii palju, kui teie keha vajab, kuid ärge liialdage toidukogustega.

Individuaalsete vajaduste korral pöörduge lisaabi saamiseks meie toitumisnõustaja-treeneri poole. Kirjutage intrenetiaadressil info@toitumisjuhised.ee .

Toiduvalik on kiudainete-, vitamiinide- ja mineraalaineterikas ning tasakaalus süsivesikute ja rasvadega. Kaltsiumi- jt mineraalainetevajaduse rahuldamiseks soovitame toidu valmistamisel kasutada nii kuivatatud kui värskeid maitseürte, samuti seemneid ja pähkleid.

Toitumiskavades anname iga toidukorra jaoks reeglina uue toiduretsepti, et pakkuda rohkem vaheldust, kuid sama toitu võib süüa ka mitu päeva järjest.

Kui kõht läheb põhitoidukordade vahel tühjaks, võib võtta täiendavaid vahepalasid kas puuviljade, seemnete-pähklite või toore aedvilja näol (nt redist, kirsstomatit, värsket või hapukurki, paprikaviile, lillkapsaõisikuid). Lõuna- ja õhtusöögi kõrvale võib lisaks võtta viilu täisteraleiba.

Toitumiskava ei kajasta kõiki jooke. Parim jook on puhas vesi, mida võiks juua toidukordade vahel. Tassitäis hommikukohvi ja paar tassi rohelist vm teed päeva jooksul sobivad samuti hästi. Suurema veekaotusega treeningutel tuleks tarbida vett ka treeningu ajal.

Menüü koostaja on toitumisnõustaja Külliki Küttis

 

Lisainfo

Vali endale toitumiskava

1. nädal, 2. nädal, 2 nädalat