GLUTEENI- JA PIIMAVABA TOITUMISKAVA LASTELE

12.0032.00

Toitumiskavas olevad toidud on piima- ja gluteenivabad ning kasutatud on lastele meeldivaid, samuti ka uudseid ja veidi teistmoodi toite.

Pakume kolme 1-nädalast toitumiskava ning 3-nädalast komplekti.

Tootekood: - Kategooriad: ,

Kirjeldus

GLUTEENI- JA PIIMAVABA TOITUMISKAVA LASTELE

Menüü on koostatud portsjonitesüsteemis, toiduvalik on kontrollitud ka Tervisearengu Instituudi poolt loodud programmiga NutriData. Kõik päevamenüüd annavad toiduenergiat vahemikus 1700-2000 kcal, põhitoitainete suhe vastab tervisliku toitumise soovitustele (süsivesikud 50-60%, valgud 12-16%, rasvad 30-35%). Jälgitud on ka seda, et erinevate rasvhapete tasakaal (monoküllastumata, polüküllastumata ja küllastunud rasvhapped) oleks õige, ning et toiduvalik annaks lapsele igapäevaselt vajalikud mineraalained ning vitamiinid. Kuna D-vitamiin on ainus vitamiin, mida on keeruline ainuüksi toidust vajalikus koguses saada, soovitame anda lapsele seda toidulisandina vastavalt vanusele vähemasti sügistalvisel perioodil. Lapse soovituslik D- vitamiini annus alates vanusest 6 kuud on Eesti riiklike toitumissoovituste järgi 10 µg.

Et laps saaks piimavabalt toitudes piisavalt kaltsiumit, sisaldab menüü rohkesti kaltsiumirikkaid toiduaineid (brokoli, mooniseemned, koorega seesamiseemned, kaneel, mandlid jms). Kindlasti on soovitatav lisada lapse menüüsse ka kaltsiumiga rikastatud taimne piim, mille valik poelettidel on mitmekesine.

Samuti on soovitav toiduvalmistamisel kasutada meresoola ning erinevaid ürdisoolasid või maitseürte. Ürdid on väga heaks mineraalainete ja vitamiinide allikaks. Menüüs on toidud, mis lastele enamasti meeldivad. Lisatud on ka uudseid ja veidi teistmoodi toite, nagu näiteks läätsekotletid ja küpsetised kaunviljadest, mida lapsed samuti hea meelega söövad.

Kuna kõik lapsed köögivilju ei armasta, pakutakse neid pigem erinevate toitude sees kui eraldi.

Menüü on koostanud toitumisnõustaja Siiri Krümann

Lisainfo

Vali endale toitumiskava

1. nädal, 2. nädal, 3. nädal, 1.-3. nädal