Teenused

Lisaks toitumiskavadele pakume ka toitumisnõustaja või toitumisterapeudi teenust.  Kui tunnete, et vajate rohkem teadmisi tervisliku toitumise kohta ja juhendamist toitude valikul, saate meilt tellida ka toitumisnõustaja või -terapeudi nõustamise.

Kõik, mida meie nõustajad ja terapeudid soovitavad, põhineb teadusuuringutel ning on seletatav kehas toimuvate ainevahetuslike protsessidega.

Nõustamise saate tellida aadressilt annely@tervisekool.ee. Teile saadetakse registreerimise vorm. Nõustaja või terapeut valitakse vastavalt teie terviseprobleemile ja individuaalsetele vajadustele. Nõustame teid Tervisekooli ruumides Tartus ja Tallinnas, aga pakume ka interneti teel totiumisnõustamist/-teraapiat.

Toitumisnõustamine

Toitumisnõustaja aitab muuta teie toitumist tervislikumaks, langetada või tõsta kehakaalu, kuid ta ei anna haiguspuhuseid toitumissoovitusi. Kuna enamus kergetest terviseprobleemidest taanduvad menüü tervislikuks muutmisel, siis saab abi regulaarsest toitumisest, rasvade tarbimise korrigeerimisest, teatud toiduainete liigse tarbimise vältimisest ning veresuhkru tasakaalustamisest toitumise abil.

Meie nõustajad aitavad teil kaalu langetada tervislikul viisil, vältides näljatunnet ja valgu liigset tarbimist. Tervislikud toiduvalikud on tarvis muuta oma elu osaks, nii saavutame kaalulanguse, mis on püsiv. Meie toitumisnõustajad on põhjaliku väljaõppega, enamik neist õpivad edasi toitumisterapeudiks.

Toitumisnõustamise teenust pakume nii kohapeal Tallinnas või Tartus kui interneti teel. Ühe kohtumise hind on 40 eurot.

Toitumisteraapia

Toitumisteraapia toetub organismi füsioloogiale, biokeemiale ja toitumisteadusele ning kuulub täiendava meditsiini alla, mis toetab tavameditsiini. Toitumisterapeudid ei ole arstid, nende kompetentsi ei kuulu haiguste diagnoosimine ja ravi, kuid nad tegelevad tervise edendamisega ja haigustest paranemise soodustamisega läbi kehas toimuvate bioloogiliste protsesside toetamise. Toitumisteraapia tegeleb tervisehäirete põhjustega, korrigeerib toitumise ja toidulisandite abil ainevahetuslikke hälbeid kehas. Toitumisterapeudi poole võite pöörduda tõsisemate terviseprobleemide korral, tema määrab ka haiguspuhuseid dieete.

Meie toitumisterapeudid on Annely Soots, Sirli Kivisaar, Pille Javed, Eliisa Lukk ja Mari-Liis Väli, kes on ülikooliharidusele lisaks läbinud toitumisterapeudi õppe ning jätkukoolituse funktsionaalses toitumisteraapias.

Toitumisterapeudi teenust pakume Tartus ja Tallinnas ning interneti teel. Toitumisterapeudi ühe kohtumise hind on 45 eurot. 

Meie toitumisterapeudid
Annely Soots
Sirli Kivisaar