Meist

Toitumisjuhised koduleht sündis vajadusest pakkuda tasakaalus ja tervislikke toiduvalikuid vastukaaluks Eestis levinud valgurikastele ja süsivesikuvaestele menüüdele. Meie menüüd on koostatud toitumisspetsialistide poolt, nende järgi toitudes ei lange ainult kehakaal, vaid paraneb ka tervis. Meilt leiate tervislikke ja tasakaalustatud toitumiskavasid nii täiskasvanutele, lastele, eakatele, rasedatele kui ka harrastussportlastele. Samuti pakume toitumiskavasid kaalu langetamiseks ja tõstmiseks ning terviseprobleemide leevendamiseks ja ennetamiseks.

Meie meeskond

Meie toitumisnõustajad ja -terapeudid on pikaajalise nõustamiskogemusega spetsialistid, kellest enamus õpetavad toitumisnõustamist Tervisekoolis ning kirjutavad artikleid ajakirja Toitumisteraapia.

  • Meie TOITUMISNÕUSTAJAD on läbinud lisaks toitumisnõustaja kutsestandardi tasemel õppele ka erinevaid jätkukoolitusi.

  • Meie FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDID (Annely Soots, Sirli Kivisaar, Pille Javed, Mari-Liis Väli ja  Eliisa Lukk)  aitavad teid haiguste korral, pakkudes näidismenüüsid terviseprobleemide puhul (diabeet, osteoporoos, südame-veresoonkonna probleemid, gluteeni- ja/või piimatalumatus jne).

  • Meie toitumisterapeutide konsultantideks on erinevad arstid ja biokeemik TÜ emeriitdotsent ja toitumisteadlane Tiiu Vihalemm. Samuti teevad meiega koostööd erinevate valdkondade psühholoogid, kellega saame vajadusel konsulteerida või kelle vastuvõtule saame oma kliente suunata.

LOE TEENUSTEST LÄHEMALT

Meie toitumiskavad

  • Kõikide toitumiskavade TOITAINETESISALDUS ON TASAKAALUS, põhinedes Eesti ja Põhjamaade uutel riiklikel toitumisjuhistel.

  • Toitumiskavasid pakume soovi korral koos TOITUMISNÕUSTAMISEGA, haiguste korral koos TOITUMISTERAAPIAGA. Meie toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid on spetsiaalse väljaõppe ja pikaajalise töökogemusega oma ala põhjalikult tundvad spetsialistid.

  • Toitumiskavad on koostatud nii, et need sobivad nii naistele kui meestele, laste menüüdes on suurem osakaal lastepärastel toitudel. Toiduvalikud ei sisalda liigselt valku ega rasva, meie toitumiskavad erinevad paljudest teistest just toitainelisel tasakaalul põhineva TERVISLIKKUSE poolest.

  • Tervislik dieet ei seisne vaid kalorite ja toidukoguste ranges järgimises. Meie keskendume pigem TERVISE TOETAMISELE, ÕIGETELE TOIDUVALIKUTELE ja TOITAINETERIKKUSELE, samuti TOIDU KVALITEEDILE.

  • Õigesti toitudes võite süüa niipalju kui soovite, teie kaal normaliseerub ja tervis paraneb. Kuid menüüsse tuleb valida õiged toiduained. Meie toitumiskava järgides õpite tervislikult toituma ning see muutub harjumuseks. Peamine on saada oskus toitu tervislikult valmistada ning õigeid valikuid teha.

  • Toitumiskavad garanteerivad vajaliku kaloraaži, kuid inimeste füsioloogiliste erinevuste tõttu ei saa tervislik toitumine põhineda vaid üldistel kalorinormidel. Meie toitumiskavad on koostatud portsjonipõhiselt, mille suurused on naistele ja meestele natuke erinevad. Lapsed ja naised söövad koguseliselt natuke vähem kui mehed – nende portsjonid on väiksemad.

  • Kui te ei soovi ja teie keha seda ei vaja, ei pea te nii suuri koguseid sööma, v.a. väga madala kehakaalu korral, kui on eesmärgiks kaalu tõsta.

OSTA TOITUMISKAVA